Brūču Klīnika

Parūpējieties par savu vecvecāku veselību!

 • Brūču Klīnika
 • 03.04.2010

Photo by Bengt Nyman www.flickr.com   Kad jaunības dienas būs pagājušas, katrs no mums var saskarties ar kāju čūlu problēmām. Tās var izraisīt lielas sāpes, nepārtrauktu brūču sulošanos un pat smaku, traucējot pilnvērtīgi dzīvot – baudīt pludmales priekus, ģērbt mugurā, ko vien vēlies, veikt mājas darbus. Iespējams, šī problēma jau pastāv kādam no Tev tuviem cilvēkiem, bet viņš par to kautrīgi klusē. Par šīm problēmām nevajag klusēt, tās var un vajag atrisināt pēc iespējas ātrāk! Turklāt ne vienmēr veselības pakalpojumi ir dārgi un nepieejami. Šoreiz varam palīdzēt, pat neliekot Tev iziet no mājām:

Akcija: Nofotografē savu vecmāmiņu!

   Apakšstilbu čūlas ir ādas problēma, ko var redzēt ar neapbruņotu aci. Tās var veidoties ne tikai uz apakšstilbiem, bet arī potītēm un uz pēdam. Tādēļ, nosūtot ārstam fotoattēlu ar slimās vietas un pacienta aprakstu pa (e-)pastu, ir iespējams saņemt atbildi ar ārsta vērtējumu un padomus čūlu ārstēšanai.

   Šo iespēju piedāvā Brūču klīnikas ārsti sadarbībā ar Brūču un izgulējumu asociāciju, lai pievērstu sabiedrības uzmanību apakšstilbu nedzīstošo brūču problēmai, kas ir aktuāla ļoti daudziem veciem cilvēkiem, bet kura tikai retos gadījumos tiek ārstēta savlaicīgi un kompleksi.

Akcijas noteikumi

   No 2010.gada 1.līdz 31.martam sūti mums pa elektronisko vai analogo pastu fotoattēlu ar čūlu un pacienta aprakstu. Lai ārsti varētu precīzāk novērtēt Jūsu stāvokli, lūdzam stingri ievērot fotografēšanas un apraksta norādījumus:

 • Uzņemiet vismaz 3- 5 fotoattēlus, kurā redzamas čūlas. Bildēm jābūt labākajā kvalitātē, kādu piedāvā Jūsu fotokamera.
 • Vismaz vienā fotoattēlā  jābūt redzamai visai problemātiskajai zonai – kājai no ceļa līdz papēdim.
 • Ja čūla skar apakšstilba vairākas puses, tad kāja jānofotografē no visām pusēm, kur šī brūce ir redzama.
 • Lūdzam nefotografēt čūlu tik tuvu, lai tā aizpildītu visu fotoattēlu! Tādā gadījumā ārsts nevarēs novērtēt čūlas izmēru un atrašanās vietu.

 • Aprakstā norādi:

  • Personas datus: Dzimumu, vecumu, tālruņa numuru un e-pasta adresi (obligāti), vārdu un uzvārdu (pēc paša vēlēšanās).
  • Slimības aprakstu: Cik ilgi ir brūce? Kā tā ir attīstījusies (paplašinājusies)? Vai ir kādi izdalījumi? Kādas ārstēšanas un pārsiešanas metodes ir pielietotas līdz šim? Cik efektīvas ir bijušas šīs metodes? Ar kādām vēl slimībām slimojat tagad un slimojāt pēdējos gados? Kādas zāles lietojat? Vai smēķējat? Vai Jums gadījumā nav diabēts?

Vēstules gaidīsim uz elektroniskā pasta adresi  santa.daukste @ gmail.com (vai arī pa pastu: „Nofotografē savu vecmāmiņu!”; SIA Brūču klīnika, Linezera iela 6, Rīga, LV- 1006).

Neskaidrību gadījumā, zvaniet uz tālruņa numuru: 20390557.

Kad ārsti būs izvērtējuši fotoattēlus un papildus informāciju, mēs ar Jums sazināsimies!

KO MĒS PIEDĀVĀJAM?

 • Brūču klīnikas ārsti izvērtēs Jūsu atsūtītos fotoattēlus un slimības vēstures aprakstu un pa norādīto e-pasta vai pasta adresi nosūtīs slimības novērtējumu un individuālu ārstēšanās plānu – rekomendācijas čūlas kopšanai māja apstākļos.
 • Ja būs nepieciešams, tiks ieteikti veicamie papildus izmeklējumi un nozīmēta ambulatora konsultācija Brūču klīnikā, lai precizētu pamatslimību un piemērotu ārstēšanu.
 • Ja čūlu nebūs iespējams ārstēt mājas apstākļos vai ambulatori, Jums tiks piedāvāta ārstēšanās slimnīcā.

APMAKSAS NOSACĪJUMI

   Konsultācijas pa e-pastu vai pastu, kā arī pirmā ambulatorā konsultācija Brūču klīnikā pacientiem būs bez maksas. Pārējās izmaksas – saskaņā ar Brūču klīnikas cenrādi.

Vairāk par apakšstilbu čūlām

   Apakšstilbu čūlas ir nedzīstošas brūces, kas rada lielas sāpes, nepārtraukti sulojas un, tās ilgstoši neārstējot, var radīt bīstamu vispārēju organisma saindēšanos un veicināt ļaundabīgu veidojumu rašanos. Ļaunākajā gadījumā čūlas var izraisīt gangrēnu un pat kāju amputāciju.
Kāju čūlas skar aptuveni 1% pieaugušo cilvēku un 3.6% cilvēku, kas vecāki par 65 gadiem, taču bieži ārsta palīdzība nepieciešama arī cilvēkiem 40-50 gadu vecumā.

Apakšstilba čūlu rašanās cēloņi

   Visbiežākais apakšstilba čūlu iemesls ir traucēta asins plūsma pa vēnām. Otrs biežākais iemesls ir artēriju saslimšanas vai uz to norādošie simptomi, piemēram, paaugstināts asinsspiediens un holesterīna līmenis. Čūlas veidojas arī cilvēkiem, kas slimo ar diabētu, jo diabēts bojā kājas nervus, izraisot jušanas traucējumus, kā rezultātā pat minimāli nobrāzumi var veidoties par čūlām. Čūlas izraisīt var arī apdegumi, asis saslimšanas, infekcijas, asins spiediens un ādas vēzis.

Brūču klīnikas pieeja apakšstilbu čūlu ārstēšanā

   Sākumā tiek noskaidroti čūlas rašanās iemesli un tad tiek uzsākta čūlas kompleksa ārstēšana. Tā ietver gan dažādu stadiju čūlu dziedēšanu ar ambulatorām un ķirurģiskām metodēm, gan arī to rašanos veicinošo iemeslu novēršanu.

   Ambulatorās ārstēšanas etaps ietver: regulāru brūču pārsiešanu, hidroterapiju (brūču skalošana ar tekošu ūdeni) un kompresijas terapiju (elastīgo saišu vai specializētu elastīgo zeķu lietošana).

   Ja viss iepriekšminētais nedod vēlamo efektu, pacientam tiek ieteikts ārstēšanos turpināt slimnīcā. Lai ārstētu ielaistas čūlas, mēs veicam ķirurģisku čūlas attīrīšanu, mīksto audu atjaunošanu ar vakuuma metodēm (VAC KCI®) un nedzīstošas brūces slēgšanu ar plāninātas ādas pārstādīšanu. Dziļu, plašu nedzīstošu brūču slēgšanā, kur ar ādas pārstādīšana vairs nav iespējams slēgt brūci, pielietojam arī citas tehnoloģijas, piemēram, lokālus vai mikrovaskulārus lēverus, vai speciālas mākslīgās ādas pārstādīšanu Integra®.

  Pēc izrakstīšanās no slimnīcas pacientam regulāri jāierodas pie ārsta, lai varētu novērot dzīšanas procesu un rezultātu ilgtermiņā.

Svarīgi atcerēties! Ja ārstam izdodas Jūsu čūlu sadziedēt, arī turpmākajā dzīvē Jums saglabājas risks atkal saslimt ar čūlu. Tādēļ Jums arī pēc čūlas sadziedēšanas visu mūžu būs jāveic daži vienkārši pasākumi čūlas profilaksei.
 

 

Akcija „Nofotografē savu vecmāmiņu!” ir tapusi Brūču klīnikas un Brūču un izgulējumu asociācijas sadarbībā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību nedzīstošo brūču problēmām un veicinātu to savlaicīgu ārstēšanu. Akcija tiek rīkota pēc telemedicīnas principa – attālinātas medicīniskas konsultācijas, izmantojot mūsdienu sakaru līdzekļus. Telemedicīna ir sena ārstēšanas metode un pastāv gandrīz tikpat ilgi, cik pati medicīna. Piedāvājam lasīt vairāk par telemedicīnu Brūču un izgulējumu asociācijas mājas lapā!

© 2010-2017 SIA Brūču klīnika Grebenščikova iela 1, Rīga, LV-1003, Latvija