Brūču Klīnika

Ķirurģiska ārstēšana

Osteomielīta nodarīto kaitējumu no ārpuses noteikt nevar, tāpēc labākās metodes problēmas diagnosticēšanai ir rentgens, magnētiskā rezonanse vai kaulu biopsija. Vienlaikus tiek pārbaudīts pacienta veselības stāvoklis, veicot dažādas bakterioloģiskās analīzes.

Ja akūtu osteomielītu vai akūtu homogēnu osteomielītu bērniem atklāj laikus, to iespējams apkarot, izmantojot tikai antibakteriālu kursu. Reizēm, kad slimība ir vairāk ielaista vai kauls ir spēcīgāk bojāts, nepieciešama arī ķirurģisku iejaukšanās, lai izvadītu strutas un novērstu infekcijas izplatīšanos.

Lai izārstētu hronisku osteomielītu pieaugušajiem, ar medikamentiem parasti ir par maz. Papildus antibakteriāliem līdzekļiem tiek pielietotas mikroķirurģijas metodes. To var salīdzināt ar zobārstu darbu. Lai apkarotu kariesu un tas neturpinātu attīstīties, bojātās vietas ir kārtīgi jāizurbj, savukārt izveidojušos caurumus – cieši jāaizpilda ar plombu. Arī osteomielīta ārstēšanas gadījumos, sākumā rūpīgi tiek izgriezti bojātie kaulaudi un mīkstie audi, lai novērstu iespēju, ka infekcija varētu vērsties plašumā. Radušos brūci ķirurgi aizpilda ar dzīvotspējīgu muskuļa transplantātu, kam vajadzības gadījumā tiek pievienots arī apasiņotu kauls. Pēc operācijas pacientam piemēro 6-8 nedēļas ilgu antibakteriālu kursu.

Piemērs. 34 gadus vecas pacientes osteomielīta ārstēšana etapi:

© 2010-2023 SIA Brūču klīnika Pērnavas iela 10, Rīga, LV-1012, Latvija