Brūču Klīnika

Latvijā viesojās plastikas ķirurgs Baktibeks Omurzakovs

  • Brūču Klīnika
  • 02.12.2009

No 8.līdz 17.novembrim Latvijā viesojās Baktibeks Omurzakovs (Kirgizstāna) – plastikas ķirurgs, kas specializējies ausu gliemežnīcu rekonstrukcijā. Savas viesošanās laikā B.Omurzakovs piedalījās Brūču klīnikas organizētās bezmaksas medicīniskās konsultācijās Rīgā un Daugavpilī akcijas „Piešuj lācītim austiņas!” ietvaros, kuru organizēja Brūču klīnika. Kopā izdevās konsultēt 7 pacientus Rīgā un 7 Daugavpilī. Tāpat arī B.Omurzakovs lasīja lekciju plastikas ķirurgiem un rezidentiem pieredzes apmaiņas nolūkā.

14.novembrī  Brūču un izgulējumu asociācija (BIA) organizēja starptautisku pieredzes apmaiņas darba grupu par rekonstruktīvo ķirurģiju bijušajās Padomju valstīs. B.Omurzakovs tajā piedalījās ar lekciju „Iedzimto un iegūto auss paviljons defektu ķirurģiskā terapija”. Tāpat arī darba grupā savā pieredzē dalījās Dr. Juris Tāls,  Dr. Jevgēņijs Cvetkovs (Gomeļa, Baltkrievija), kā arī profesors Viktors Kalnbērzs.

B.Omurzakovs ir studējis Kirgizstānas Valsts Medīcīnas institutā, stažējies ASV, kā arī ir pastāvīgi paaugstinājis savu kvalifikāciju Krievijā. Strādājot slimnīcā Kirgizstānā, laika gaitā ir ieguvis milzīgu pieredzi plastiskajā mikroķirurģijā, ar ko viņš regulāri ir dalījies starptautiskās konferencēs, kā arī veicot paraugoperācijas. 2003, 2004. Un 2005.gadā ir arī apmeklējis Rīgu, lai kopā ar savu draugu plastikas ķirurgu Olafu Libermani veiktu operācijas ausu gliemežnīcas atjaunošanai vairākiem pacietniem.   2003.gadā B.Omurzakovs uzsāka savu privāto praksi un šobrīd nodarbojas vienlaicīgi ar rekonstruējošo mikroķirurģiju, plastisko un estētisko ķirurģiju. Tajā pašā laikā viņš arī ir konsultants Republikas slimnīcā un lasa lekcijas Starptautiskajā Kirgizstānas Universitātē.

Ārsts Omurzakovs jau vairākas reizes ir ciemojies Rīgā, kur ir veicis vairākas veiksmīgas operācijas. Kopā Rīgā viņš ir veicis 3 veiksmīgas ausu gliemežnīcas rekonstrukcijas operācijas – 2004.un 2005.gadā. Viena no pacientēm toreiz bijusi šobrīd 7 gadus veca meitenīte, kurai tagad nu jau maz kas liecina par iepriekš veiktu operāciju un esošām problēmām.

Lasiet interviju ar Baktiveku Omurzakovu „НАША ГАЗЕТА” 19.novembra numurā (krievu valodā) šeit.

© 2010-2017 SIA Brūču klīnika Grebenščikova iela 1, Rīga, LV-1003, Latvija