Brūču Klīnika

Ko iesākt, ja mājās ir cilvēks ar izgulējumiem

Ja mājās atrodas uz plānveida pieņemšanu netransportējams slimnieks ar izgulējumiem, galvenais ir noteikt, cik nopietna ir problēma.

Nelieli un virspusēji izgulējumi sadzīst paši, pielietojot atslogošanu un vienkāršu pārsiešanu.

Par izgulējumu jāsāk uztraukties, ja:

  • slimniekam ir augsta temperatūra, īpaši vakaros un tas nav saistīts ar citu slimību
  • izgulējumu klāj melna krevele
  • izgulējums ir dziļš ar kabatām, nepatīkamu smaku, redzami atmiruši audi.
  • dziļš izgulējums ir uz sēžas kaula, krustiem, papēžiem, augšstilba ārējām sānu virsmām, potītēm.

Šādos gadījumos aptiekā nopirkti pārsēji nav iedarbīgi. Ir jādomā par ārstēšanos slimnīcā.

Kur var izārstēt izgulējumu:

  1. RAKUS Biķernieku klīnika, kas pārvalda valsts apmaksātu Izgulējumu programmu;
  2. Traumatoloģijas un Ortopēdijas slimnīca (TOS) – kur ir laba septiskās ortopēdijas nodaļa, bet limitēti gultu resursi un no tiem izrietošas stacionēšanas grūtības;
  3. Gaiļezera Mikroķirurģija centrs, bet šeit nepieciešams stacionēšanu individuāli saskaņot ar plastisko ķirurgu, kas eventuāli uzņemtos pacienta ārstēšanu;
  4. Liepājas slimnīcā, ja izdodas vienoties ar Dr.Med. Lauru Loginu.

Pašai Brūču klīnikai šobrīd nav stacionāro gultu. Līdz ar to Jūs nevarat sagaidīt, ka mēs ievietosim Jūsu tuvinieku savā klīnikā.

Kā mēs varam Jums palīdzēt?

Apskatot slimnieku, ātri novērtēsim situāciju un pateiksim, vai izgulējumi ir bīstami. Reizēm jārīkojas steidzami, citkārt uztraukumam nav pamata.

Gados jaunus, medicīniski perspektīvus cilvēkus var ar NMPD vai citādi nogādāt Biķernieku klīnikā, kur tiks sniegta neatliekamā palīdzība.

Medicīniski stabilus un arī perspektīvus pacientus savu gultu aprites termiņos uzņem TOS.

Vecāka gadagājuma slimniekus, kas sirgst ar dažādām smagām slimībām pašā mūža nogalē par maksu uztur paliatīvās aprūpes iestādes, kur nodrošina higiēnu, komfortu un ģimenes ārsta konsultācijas. Lai gan tas izklausās ciniski, šāda tuvinieka ievietošana paliatīvajā aprūpē atslogo ģimeni. Brūču klīnikai ir gadiem ilga sadarbība ar SIA “Cilvēks”.

Ja Jums mājās ir slimnieks ar izgulējumiem un nevarat viņu nogādāt mūsu plānveida konsultācijai, lūdzu zvaniet. Mans telefona numurs: 29212239. Es cenšos atbildēt cauru diennakti, tomēr, lūdzu, zvaniet cilvēcīgā laikā, ja situācija nav steidzama.

Parasti pirms vizītes es lūdzu atsūtīt slimā cilvēka brūču foto uz manu e pasta adresi.  Tas palīdz ātrāk izvērtēt izgulējuma nopietnību.

Ja Jūs fotografējat brūci ar savu mobilo tālruni, cenšaties uzņemt vairākus foto. Vismaz vienai fotogrāfijai jābūt tādai, lai redzētu arī slimo orgānu, ne tikai pašu izgulējumu. Nevelciet brūci pārāk tuvu klāt ar zoom, jo tad nevar spriest par brūces faktiskajiem izmēriem.

 

Olafs Libermanis

 

© 2010-2017 SIA Brūču klīnika Grebenščikova iela 1, Rīga, LV-1003, Latvija