„Brūču klīnikas” ārsti piedalās 2. starptautiskajā brūču un tehnoloģiju konferencē Parīzē
- Brūču Klīnika
- 14.04.2010
- Jaunumi
2010. gada janvārī SIA „Brūču klīnika” ārsti Elvijs Gulbis un Mārtiņš Malzubris piedalījās starptautiskajā konferencē “Second International Meeting on Wound Technology” Parīzē. Konference notika vienlaikus ar Francijas lokālo konferenci par brūču un rētu ārstēšanu, tālab konferences dalībnieku skaits bija teju četri tūkstoši.
2. starptautiskajā brūču un tehnoloģiju konferencē tika runāts par jaunumiem rētu kopšanā – lektori iepazīstināja konferences dalībniekus ar keloīdu rētu komplicētu ārstēšanu un globālu skatījumu tieši uz rētu likvidēšanu, izmantojot lāzertehnoloģiju iespējas. Tika nolasīti referāti arī par embrionālās attīstības iespējām, izmantojot šūnu biosintēzes sistēmas, kā arī par iespējām tās pielietot epidermas un dermas rekonstrukcijās. Konferences gaitā tika demonstrēti mikrobioloģiskās tehnikas jaunākie sasniegumi ar skatu uz nākotnes perspektīvām, dalībniekiem bija iespēja iepazīties arī ar brūču dzīšanas tendencēm un negatīvā spiediena terapijas iespējām 2010. gadā.
Konferencē uzstājās daudzi pasaulslaveni ārsti, tajā skaitā dr. Patrišs no Vīnes Universitātes Austrijā – viņš salīdzināja elastīgo un neelastīgo kompresijas saišu pielietojumos pacientiem ar diabēta čūlām un diabēta pēdām. Savukārt dr. Grotups no Kopenhāgenas (Dānija) demonstrēja ķirurģiskās iespējas diabēta pēdu, kā arī venozo čūlu pacientu ārstēšanā.
Konferences laikā ar savām prezentācijām uzstājās arī SIA „Brūču klīnika” ārsti. Elvijs Gulbis prezentēja sarežģītu klīnisko gadījumu pacientam ar multipliem izgulējumiem, savukārt Mārtiņš Malzubris – stenda referātu par apakšstilbu osteomielītu un tā ārstēšanu ar vairāku etapu operācijām. Kā akcentēja dr. Malzubris, „Brūču klīnikas” ārstu uzstāšanās klausītājos izraisīja interesi un tika novērtēta atzinīgi. Daži klausītāji, no kuriem lielākā daļa nebija ar ķirurģiju saistīti, savos komentāros gan atzīmēja „Brūču klīnikas” agresīvo ķirurģisko pieeju plašu defektu ārstēšanā, tomēr, kā vēlāk noskaidrojās privātās diskusijās, šo klausītāju pārstāvētajās valstīs (Dānijā, Lielbritānijā, Vācijā u.c.) lieli audu defekti ir retums, jo, atšķirībā no Latvijas, ir sakārtota medicīnas un sociālā sistēma – problēmpacientus sāk ārstēt savlaicīgi, pirms viņi nonākuši līdz tik smagam stāvoklim. Un šī ir viena no sfērām, kur Latvijas medicīnai vēl daudz ko mācīties un pilnveidot.