Brūču Klīnika

Bezmaksas konsultācijas nedzīstošu brūču pacientiem

  • Brūču Klīnika
  • 28.04.2015

Bezmaksas konsultācijas nedzīstošu brūču pacientiem

Līdz 15.maijam  izgulējumu, osteomielīta un diabētas pēdas pacienti  tiek aicināti pieteikties uz bezmaksas Brūču klīnikas speciālistu konsultācijām.

SIA Brūču klīnika piedāvā pacientiem sniegt pieredzējušu ārsta viedokli un rekomendācijas, kā kopt brūces ikdienā, ārsti nozīmēs nepieciešamos izmeklējumus, izskaidros profilakses pasākumus un ārstēšanas iespējas.

Konsultācijas notiks jaunajās SIA Brūču klīnika telpās Rīgā, Grebenščikova ielā 1. Lai vienotos par vizītes laiku, lūgums zvanīt pa tālruni: 29240254

Nedzīstošas brūces

Ja cilvēkam ir jušanas traucējumi (piemēram, pēc mugurkaula traumas vai atrodoties reanimācijā), pastāv liela iespējamība, ka var izveidoties izgulējumi. Ilgstoši nemainot pozu, audiem zem ķermeņa svara ir nepietiekama asinsrite un tie atmirst, radot nedzīstošas brūces. Osteomielīts ir kaula un apkārtējo audu iekaisums, kas visbiežāk attīstās pēc vaļējiem lūzumiem, taču var rasties arī  hronisku brūču rezultātā. Pacientiem, kas sirgst ar diabētu, pakāpeniski rodas asinsrites traucējumi: mainās asiņu viskozitāte un pasliktinās mikrocirkulācija. Līdztekus parādās arī nervu sistēmas bojājumi. Šo faktoru iedarbībā, īpaši, ja cilvēks nekontrolē glikozes līmeni un pēdas atbilstoši nekopj, pacientiem var parādīties pēdas deformācijas un bojājumi

Dažkārt cilvēki gadiem cenšas sadzīvot ar brūcēm, pieņemot to kā nenovēršamu likteni. Tā tam nav jābūt- nedzīstošas brūces var un vajag ārstēt! Kā jau liecina arī nosaukums, šādas brūces nesadzīst ne dienu, nedz dažu nedēļu laikā, tomēr ārsti mudina nenolaist rokas un rūpēties par savu veselību, griežoties pie speciālistiem  un strikti ievērojot to norādījumus. Gadījumos, kad slimība nav ielaista, pietiek ar precīzu problēmas diagnostiku, medikamentiem, rūpīgu brūču pārsiešanu, higiēnas principu ievērošanu, un grozīšanu (nekustīga cilvēku gadījumā). Lai sadziedētu lielus un ielaistus defektus,  ir nepieciešama kompleksas ārstēšanas metodes,  nereti arī operatīva ārstēšana.  Jo laicīgāk pacienti vērsīsies pēc palīdzības, jo sekmīgāka un raitāka būs ārstēšana un ātrāk būs redzams rezultāts.

Jāatceras, ka nedzīstošas brūces ne vien rada pacientiem sāpes un diskomfortu, padarot par neiespējamu veikt ikdienas mājas soli un nodrošināt iztiku, bet arī tērē ķermeņa resursus. Hroniskas brūces – tas ir pastāvīgs infekcijas un asins saindēšanās risks, tiek bojātas nieres un aknas, kā arī tas  var veicināt ļaundabīgu veidojumu rašanos.

Aicinām uz ambulatorām vizītēm! 

Pagājušā gada nogalē tika izplatītas ziņas par SIA  Brūču klīnikas slēgšanu vai darbības izbeigšanu, kas neatbilst patiesībai. Izgulējumu un citu nedzīstošu brūču ārstēšanas programmas realizēšanu ar valsts līdzekļiem šobrīd izpilda Ķirurģiskās infekcijas klīnika, bet SIA Brūču klīnika arvien darbojas kā ambulatora ārstniecības iestāde, turpinot likt lietā uzkrāto pieredzi un zināšanas. Piedāvājam konsultācijas gan ambulatorajā iestādē, gan arī pie pacienta mājās.

SIA Brūču klīnika jau desmit gadus  specializējas nedzīstošu brūču jomā, ik dienas ārstējot izgulējumu, osteomielīta un citu nedzīstošu brūču pacientus un pilnveidojoties  vietējās un starptautiskās konferencēs.  Pērn novembrī Latvijā viesojās  arī EPUAP (Eiropas Izgulējumu konsultatīvās padome) eksperti, kas atzinīgi novērtēja mūsu ārstu darbu.

 

© 2010-2017 SIA Brūču klīnika Grebenščikova iela 1, Rīga, LV-1003, Latvija