Brūču Klīnika

Bez maksas konsultēs pacientus ar darbā vai satiksmes negadījumos gūto traumu sekām

  • Brūču Klīnika
  • 19.08.2009

   SIA "Brūču klīnika", kas nodarbojas ar komplicētu pacientu ārstēšanu, bez maksas sāk konsultēt cilvēkus, kas cietuši darba vai satiksmes negadījumos.

   Pēc Valsts Darba inspekcijas datiem, kopš 2004. gada nelaimes gadījumos darbā ik gadu vidēji cietuši 1400 cilvēku, no tiem aptuveni pussimts cilvēku gūto negadījuma rezultātā gājuši bojā, bet vairāk nekā 250 cilvēki guvuši smagas traumas. Savukārt Ceļu satiksmes drošības dienesta dati liecina: gadā ceļu satiksmes negadījumos cieš apmēram 5500 cilvēku (2008. gadā šis skaitlis bija 5408), no tiem aptuveni 1300 ir ievainoti gājēji, 250 – cietušie velosipēdisti, bet 1600 – ievainoti transportlīdzekļu vadītāji.

   CSDD, Valsts darba inspekcija un mediķi uzskata, ka darba un satiksmes traumatisms Latvijā ir nepieļaujami augsts. Tāpēc pašreiz, kad plānveida ārstēšana valstī praktiski nenotiek un daudzas slimnīcas pieņem tikai akūtos pacientus vai vispār tiek slēgtas, SIA "Brūču klīnika" rīko akciju "Traumu dienas". Akcija notiks Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Valmierā un citur Latvijā. Akcijas laikā pacientiem, kuriem gūto traumu rezultātā radušās veselības problēmas, ārsti sniegs bezmaksas konsultācijas. To laikā tiks novērtēts pacienta veselības stāvoklis un ieteikta ārstēšanās, ja tāda būs nepieciešama. Ja pacients piekritīs ārstēšanas plānam, mediķi sāks to realizēt. Uz konsultācijām var pieteikties neatkarīgi no vecuma, tajā skaitā tiks konsultēti arī bērni un vecāka gadagājuma ļaudis.

   "Latvijā ir liels skaits traumu, kas gūtas darbā vai satiksmes negadījumos, to rezultāta daudzi zaudējuši darbaspējas. Galvenais ir nenokārt galvu un saprast: jo ātrāk ārstēšana tiks uzsākta, jo labāki rezultāti sagaidāmi. Nekas jau Latvijas medicīnā katastrofāls nav noticis – kaut arī tagad veselības aprūpei trūkst naudas, tomēr pirms 20 gadiem ārstiem nebija tādas zināšanas, bet medicīnā – tādas iekārtas kādas ir tagad. SIA "Brūču klīnika" strādā dažāda profila speciālisti un mums ir pieredze visai smagu un sarežģītu pacientu ārstēšanā. Tāpēc ar akciju mēs ceram palīdzēt vismaz daļai cietušo atgriezties darbā un aktīvā dzīvē," uzsver plastikas ķirurgs Olafs Libermanis.

   Pacientu konsultācijas sākot ar 17. augustu notiks Rīgā. Septembrī SIA "Brūču klīnika" ārsti dosies konsultēt pacientus uz Liepāju un Daugavpili.

   Konsultācijas Rīgā notiks Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas klīnikā "Linezers" Linezera ielā 6. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr.: 29240254, telefons/fax: 67040369.

   Pacientu konsultācijas paredzētas:

  • 29. septembrī Valmierā;
  • 9. oktobrī Ventspilī;
  • 17.oktobrī Daugavpilī;
  • 29. oktobrī Liepājā

Informāciju sagatavoja SIA "Brūču klīnika" sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Rauba.

© 2010-2017 SIA Brūču klīnika Grebenščikova iela 1, Rīga, LV-1003, Latvija