Brūču Klīnika

ĀRSTIEM! Rīgā viesosies Mayo klīnikas profesors Allens Bišops

  • Brūču Klīnika
  • 05.10.2009

Dārgie kolēģi!

Allens Bišops (Allen Bishop) ir ortopēds, kas nodarbojas ar rekonstruktīvo mikroķirurģiju un veic fundamentālus pētījumus šajās specialitātēs.

Alens nenoliedzami ir izcila personība jautājumos, kas saistīti ar kaulu rekonstrukciju. Viņš ir spožs teorētiķis (116 nopietnu publikāciju autors vai līdzautors) un arī lielisks ķirurgs.

Lielu daļu laika Allens Bišops pavada izbraukumos uz Latīņamerikas, Dienvidaustrumāzijas un citu reģionu valstīm, sniedzot konsultācijas vietējiem ārstiem un operējot pacientus.

Ar Dr. Bišops iepazinos 1995. gadā. Mani pārsteidza tas, ka būdams ārkārtīgi kompetents savā specialitātē un virtuozs operāciju zālē, Allens sadzīvē bija ārkārtīgi vienkāršs, nepretenciozs, ļoti atsaucīgs un neslimoja ar zvaigžņu slimību. 1996. gadā Dr. Bišops viesojās Rīgā, kur konsultēja pacientus un vadīja semināru ekstremitāšu rekonstrukcijā un rokas ķirurģijā.

Brūču un izgulējumu asociācija rīko semināru „Advances in bone reconstruction”. Seminārs notiks 2010. gada 23. maijā. Laiks un vieta tiks precizēta.

Pasākums iecerēts kā demokrātisks un atklāts forums, kurā interesenti varēs apspriest kaulu rekonstrukcijas jautājumus, dalīties savā pieredzē un, iespējams, saņemt ieteikumus problemātisku pacientu ārstēšanai. Allens Bišops seminārā lasīs vairākas lekcijas par kaulu rekonstrukciju un rokas ortopēdiju.

Viņa lekcijas ir zelta standarts informācijas pasniegšanā. Tās ir veidotas akadēmiski nevainojamā stilā, turklāt, ļoti informatīvas.

Domāju, ka pasākums būs noderīgs gan profesionāliem ortopēdiem, ķirurgiem un plastiskiem ķirurgiem, kas ārstē kaulu infekcijas, jaunveidojumus un traumas, gan veselības aprūpes administratoriem, gan arī medicīnas studentiem.

Profesionāļi iegūs skaidrus algoritmus dažādu klīnisku situāciju risināšanā un varēs lūgt padomu pasaules līmeņa speciālistam savu pacientu ārstēšanā.

Veselības aprūpes administratori varēs uzzināt, kādi organizatoriski pasākumi jāveic, sniedzot palīdzību pacientiem, piemēram, ar osteomielītu. Viņi gūs ieskatu, kā ASV un pasaulē tiek organizēta multidisciplināra pieeja šai problēmai.

Medicīnas studenti redzēs akadēmiskas prezentācijas paraugdemonstrējumu un varēs prasīt no saviem augstskolas pasniedzējiem analoģiskas kvalitātes lekcijas.

Iespējams, ka pēc semināra Allens Bišops piedalīsies Mikroķirurģijas centra un dr. Mārtiņa Kapicka rīkotajā 1. Baltijas rokas ķirurģijas kongresā.

Semināra projekts

Tēmas:

  • contemporary approach in the treatment of bone infections
  • vascularized bone grafting for the extremities (including pelvis, spine, lower extremity)
  • functioning free muscle tansfers
  • Volkman's ischemic contracture.
  • treatment of distal radius fractures
  • wrist biomechanics
  • Vascularized bone grafting for scaphoid nonunions
  • Free periosteal flaps for clavicle and long-bone nonunion
Datums:
  2010. gada 23.maijs
Vieta:
  pilsēta Rīga, konkrētā vieta tiks precizēta
Dead line referātiem:
  2010.gada 1. aprīlis
Dead line pacientu pieteikšanai:
  2010. gada 10. maijs
Referātu ilgums:
  pārskata referātiem 7 minūtes, gadījumu apskatiem 5 minūtes
Dalības maksa:
  līdz 1. aprīlim sertificētiem ārstiem 20 Ls,
rezidentiem 10 Ls,
studentiem 5 Ls.
pēc 1. aprīļa sertificētiem ārstiem 30 Ls,
rezidentiem 25 Ls,
studentiem 5 Ls.

Pieteikumus referātiem, pacientu konsultācijām un jautājumus par semināru, lūdzu sūtīt uz e-pastu: info@woundclinic.lv

Informācija par semināru būs atrodama mājas lapā www.woundclinic.lv sākot ar 2009.gada 10. oktobri.

Cerot uz jūsu atsaucību, ar cieņu,

plastikas ķirurgs, „Brūču un izgulējumu asociācijas” priekšsēdētājs
Olafs Libermanis

© 2010-2017 SIA Brūču klīnika Grebenščikova iela 1, Rīga, LV-1003, Latvija